لغات پرکاربرد آزمون تافل

زمان مطالعه : 10 دقیقه | منتشر شده در: 1401/10/30

یکی از بهترین تمرین هایی که می‌تواند نمره ریدینگ تافل شما را به طور قابل توجهی بالا ببرد، یادگیری لغات پرکاربرد آزمون تافل است. برخی از داوطلبین تصور می‌کنند برای موفقیت در تافل باید تمام واژگان مهم را همراه با معنی آنها حفظ کنند. اما اجازه بدهید یک مثال عینی بزنم. آیا شما  تمام لباس های خود را برای یک سفر آخر هفته ۳ روزه به شمال در تابستان در چمدان می‌گذارید تا با خود ببرید؟ البته که نه. این کار عاقلانه نیست، زیرا شما فقط به اندازه سه روز به لباس تابستانی نیاز دارید.
هنگام مطالعه برای آزمون تافل نیز نیازی به یادگیری تک تک کلمات انگلیسی در فرهنگ لغت ندارید و فقط کافی است لغات پرکاربرد آزمون تافل را تمرین کنید. بنابراین، راه حل منطقی این است که فقط کلماتی را که اغلب در آزمون تافل استفاده می‌شود مطالعه کنید.
یادگیری ضروری ترین کلمات به شما کمک می‌کند نمره ریدینگ خود را افزایش دهید. بنابراین ، اگر برای آزمون تافل آماده می‌شوید، از راهنمای مفید ما که در ادامه برای یادگیری 30 کلمه پرکاربرد آزمون تافل تهیه شده، استفاده کنید.

چهار قانون طلایی برای یادگیری لغات پرکاربرد آزمون تافل

در مورد واژگان تافل و اینکه چه لغاتی در ریدینگ تافل مطرح می‌شود، سوالات زیادی پرسیده می‌شود. درست است که بسیاری از واژگان ریدینگ تافل دشوار است، اما چهار قانون طلایی وجود دارد که من همیشه به داوطلبین می‌گویم.

قانون اول یادگیری واژگان تافل: کلمات مترادف و هم معنی را یاد بگیرید

شما باید کلمات مترادف و هم معنی را پیدا کنید و یاد بگیرید. اگر به ریدینگ تافل دقت کنید می‌بینید که یک کلمه بیش از دو یا سه بار در یک متن تکرار نشده بلکه مترادف های آن مورد استفاده قرار گرفته است. پس اگر با این مترادف‌ها آشنا نباشید ممکن است نمره شما کاهش یابد چون متن را درک نمی کنید. مثلا اگر متن ریدینگ در مورد کودکان باشد کلمه "children" ده بار تکرار نشده بلکه از مترادف هایی مانند «kids» یا «child» یا «youth» یا «teenagers» استفاده شده است. گاهی اوقات یادگیری تمام لغات مترادف پرکاربر غیرممکن خواهد بود، اما باید تمام تلاش خود را بکنید.

قانون دوم واژگان تافل: واژگان پرکاربرد را از روی سوالات ریدینگ تافل تشخیص دهید

معمولا کلماتی که در سوالات ریدینگ آزمون تافل ظاهر می‌شوند، از لغات پرکاربرد هستند. بنابراین، شما باید از تکیه کردن بیش از حد به متن ریدینگ‌ها اجتناب کنید. اگر متن ریدینگ در مورد « coworkers » است، معمولا در سوالات کلمه «coworkers » و مترادف های آن را زیاد می‌بینید و باید روی یادگیری آنها تمرکز کنید. بنابراین، این قانون طلایی را به عنوان یک دستورالعمل کلی در ذهن داشته باشید.

قانون سوم واژگان تافل: از حفظ کردن کلمات مبهم دوری کنید

اگر فرصت زیادی تا روز آزمون TOEFL ندارید بهتر است وقت خود را به یادگیری لیستی از کلمات "با امتیاز بالا" اختصاص دهید. این لغات پرکاربرد تافل را می‌توانید در قسمت ترجمه های ریدینگ تی پی او های تافل در نرم افزار آکادمی آنلاین زبان شایسته بیابید که برای شما بولد شده اند و اساساً، کلماتی هستند که معمولاً در متن ریدینگ تافل استفاده می‌شوند.
منبع رسمی برای این لغات پرکاربرد وجود ندارد، اما ما با بررسی تمامی ریدینگ های تی پی او تافل این کلمات پرتکرار را برای شما در متن اصلی همراه با ترجمه بولد کردیم تا با گسترش دامنه واژگان خود، بتوانید درک مطلب خود را تقویت کرده و نمره ریدینگتان را بالاتر ببرید. 
کلمات مهمی که در ریدینگ های تافل tpoبولد شده اند، همگی دارای امتیاز بالا هستند و کلمات ساده ای مانند لیست زیر نخواهند بود:

•    Thing
•    Good
•    Bad
•    Big
•    Small
•    Nice

معمولا در ریدینگ های تافل، این کلمات با لغات خاص تر که با موضوع ریدینگ مرتبط باشد، جایگزین شده است و در نرم افزار ما همان لغات بولد شده اند.
از آنجایی که متن ریدینگ تافل اغلب حول موضوعات مشابهی می‌چرخند، اگر به فهرست واژگان هدفمند زیر نگاهی بیندازید، می‌توانید پرکاربردترین لغات تافل را فرابگیرید:
کلماتی در مورد تحصیل و زندگی در دانشگاه
سخنانی در مورد اشتغال
کلمات در مورد کودکان و رشد 
کلماتی در مورد محله‌ها و جوامع
فکر نمی‌کنم زمان زیادی را برای مطالعه فهرست‌های واژگان تلف  کنید ، اما می‌تواند ارزشمند باشد که چند ساعت را صرف یادگیری واژگان بالا کنید.

قانون چهارم واژگان تافل: کاربرد کلمات ربط را مرور کنید

شما باید به معنای کلمات ربط شامل مواردی مانند:

•    Firstly
•    Secondly
•    Moreover
•    Therefore
•    As a result
•    For this reason
•    Consequently
•    In addition
•    In contrast

کاملا مسلط باشید در این لینک می‌توانید با موارد بیشتری از آنها آشنا شوید. این کلمات ربط، ایده‌ها را به یکدیگر مرتبط میکنند و اگر به درستی با معنای آنها آشنایی نداشته باشید ممکن است مفهوم کل جمله را اشتباه درک کنید.

چرا مطالعه واژگان برای آزمون تافل مهم است؟

هرچند باید این واقعیت را بپذیرید که ریدینگ تافل مطمئنا حاوی کلماتی است که شما معنی آنها را نمی دانید اما  بازهم باید تا جای ممکن لغات پرکاربرد آزمون تافل را مطالعه کنید.
زیرا با مطالعه کلمات واژگان، هر کلمه به تدریج به بخشی از حافظه بلند مدت شما تبدیل می‌شود و مانند یک جعبه ابزار هر کلمه ای که اضافه می‌کنید به ابزار دیگری تبدیل می‌شود که می‌توانید  از آن نه فقط برای بهبود درک مطلب بلکه برای بهبود مهارت های دیگر به خصوص رایتینگ تان استفاده کنید.
بنابراین، تفاوتی ندارد که روی آزمون ریدینگ تافل کار می‌کنید ، یا در حال انجام تمرین رایتینگ تافل هستید یا می‌خواهید لیسنینگ تان را تقویت کنید، اگر جعبه ابزاری از کلمات شگفت‌انگیز در اختیار داشته باشید، به راحتی می‌توانید بنویسید، بخوانید و صحبت کنید.

 

لغات پرکاربرد آزمون تافل

چگونه لغات پرکاربرد تافل را مطالعه کنیم؟

اول از همه، باید بدانید که مدت زمان (و جلسات مطالعه زیادی!) طول می‌کشد تا این کلمات به بخشی از جعبه ابزار انگلیسی شما تبدیل شوند. هدف از مطالعه لغات پرکاربرد تافل این نیست که شما هر کلمه را به خاطر بسپارید، بلکه باید بتوانید آن را در متن (یا زمانی که با کلمات دیگر به کار می‌رود) تشخیص دهید و از آن استفاده کنید.
برای انجام این کار، باید معنای کلمه را در متن درک کنید. برای رسیدن به این هدف می‌توانید برای مطالعه لغات پرکاربرد آزمون تافل از دو روش زیر کمک بگیرید:

معنی لغت را از روی اجزای آن حدس بزنید

در اینجا یک مثال با استفاده از کلمه "deli" آورده شده است.

Max couldn’t wait for his class to end, because he was so hungry! He quickly packed up his books, said goodbye to his teacher and walked across the street to the deli. He ordered a turkey sandwich and chips, paid the cashier, and sat down to enjoy his lunch.

مکس نمی توانست صبر کند تا کلاسش تمام شود، چون خیلی گرسنه بود! سریع کتاب هایش را جمع کرد، با معلمش خداحافظی کرد و از خیابان به سمت اغذیه فروشی رفت . ساندویچ بوقلمون و چیپس سفارش داد، پول به صندوقدار داد و نشست تا ناهارش را بخورد.
آیا می‌توانید حدس بزنید معنی deli چیست؟
حتی اگر هرگز آن را در فرهنگ لغت جستجو نکرده باشید، شرط می‌بندم که می‌توانید حدس بزنید که مکانی برای خرید ساندویچ است. حالا بیایید به معنی آن نگاه کنیم:

Deli (noun): food typically sold at a delicatessen, such as cold cuts, salads and pickles.

اغذیه فروشی‌ها (اسم): غذاهایی که معمولاً در اغذیه فروشی‌ها فروخته می‌شوند،  مانند انواع کلم، سالاد و ترشی. 
خیلی نزدیک حدس زدید، درسته؟ و حتی بهتر، با مطالعه کلمه در متن، می‌توانید به سرعت "deli" را به جعبه ابزار کلماتی که می‌توانید استفاده کنید، اضافه کنید.

با کلمه واژگان جمله بسازید

به یاد داشته باشید، یادگیری لغات پرکاربرد آزمون تافل باید برای شما سرگرم کننده و شخصی باشند! از طنزپردازی یا داستان گفتن نترسید. یک جمله برای یادگیری کلمه escape می‌تواند به صورت زیر باشد: 

The penguins hated the zoo. So, they planned their escape

از منابع یادگیری لغات پرکتربرد تافل رایگان استفاده کنید

در ادامه لیستی از سایت هایی که منابع واژگان رایگان در آن وجود دارد که می‌توانید از آنها هنگام مطالعه لغات پرکاربرد تافل استفاده کنید، را معرفی میکنیم:

Shayesteh.ir

همانطور که اشاره کردیم در اپلیکیشن آکادمی آنلاین زبان شایسته می‌توانید اطلاعات مفید زیادی را میدا کنید. تقریبا همه منابعی که برای آماده شدن برای تافل نیاز دارید، از جمله تمرین های گام به گام، آزمون های تی پی او تافل نسخه ۷۴تایی، کتاب های رایگان و ترجمه تمامی ریدینگ های tpoهمراه با لغات پرکاربرد تافل که بولد شده، برای پیشرفت شما در این نرم افزار قرار داده شده که برای استفاده از آنها فقط کافی است یکبار در اپلیکیشن عضو شوید.

Vocabulary.co.il

از فلش کارت‌ها و دیکشنری های سنگین خسته شده اید؟ این سایت از Flash Player استفاده می‌کند تا واژگان را تعاملی تر، روشن تر و سرگرم کننده تر کند. بخش «بازی‌های متنی» آنها را بررسی کنید.

LearnEnglishFeelGood.com

در این سایت لغات پرکاربرد تافل بر اساس موضوع، دسته بندی شده و دارای تعداد زیادی تست واژگان است که از شما می‌خواهند کلمه درست را برای جملات تشخیص دهید، که برای تمرین تافل عالی است. سعی کنید خود را با موضوعاتی که با آنها آشنا نیستید به چالش بکشید. شما هرگز نمی دانید چه موضوعاتی در ریدینگ تافل مطرح خواهد شد.

دروس 20 دقیقه ای ESL  -

اگر 20 دقیقه وقت دارید، از آن برای مطالعه درس های 20 دقیقه ای واژگان این سایت استفاده کنید. برای مطالعه کلمات در جملات از تلفظ و مثال استفاده شده است. اما برای جستجوی معانی کلمات به یک دیکشنری نیاز دارید!

Flashcards Magoosh

این فلش کارت های لغات پرکاربرد آزمون تافل برای داوطلبانی است که سعی در بهبود نمرات ریدینگ تافل خود دارند. همچنین، PDF رایگان حاوی تمام این واژگان را می‌توانید دانلود کنید. 

کلمات را با ویدیوهای سرگرم کننده FluentU یاد بگیرید

FluentU یک پلتفرم سرگرم کننده آنلاین است که به شما امکان می‌دهد انگلیسی را از طریق ویدیوهای زنده یاد بگیرید. حالت یادگیری منحصر به فرد برنامه، فلش کارت های چند رسانه ای و لیست واژگان شخصی سازی شده به ویژه برای یادگیری لغات پرکاربرد تافل در هر زمینه ای مفید هستند.
FluentU به شما امکان می‌دهد انگلیسی واقعی را یاد بگیرید . این برنامه با برنامه های گفتگوی محبوب، نماهنگ های جذاب و تبلیغات خنده دار به شما آموزش می‌دهد.

لغات پرکاربرد آزمون تافل    

FluentU تماشای ویدیوهای انگلیسی بومی را ساده می‌کند. زیرنویس های تعاملی دارد. روی هر کلمه ای ضربه بزنید تا تصویر، تعریف و مثال های مفید را ببینید.

لغات پرکاربرد آزمون تافل

مثلا اگر روی کلمه "brought" ضربه بزنید، این را خواهید دید:

لغات پرکاربرد آزمون تافل

ویدئوها تبدیل به درس زبان انگلیسی می‌شوند. با سؤالات FluentU، همیشه می‌توانید نمونه های بیشتری از کلمه ای را که یاد می‌گیرید ببینید. به این ترتیب، شما فقط گوش دادن را تمرین نمی کنید. شما همچنین در حال یادگیری گرامر و واژگان در ویدیوها هستید

لغات پرکاربرد آزمون تافل

FluentU واژگانی را که در حال یادگیری آن هستید تشخیص می‌دهد و نمونه‌ها و فیلم هایی را بر اساس آن کلمات به شما توصیه می‌کند. شما یک تجربه 100٪ شخصی دارید. این بدان معنی است که شما دقیقاً می‌دانید روی چه چیزی باید کار کنید و می‌توانید کارآمدتر مطالعه کنید.
استفاده از FluentU در وب سایت با رایانه یا لپ تاپ امکان پذیر است البته می‌توانید برنامه FluentU را از فروشگاه iTunes یا از فروشگاه Google Play دانلود کنید تا به مطالب موجود در دستگاه های Android و iOS خود دسترسی داشته باشید.

جمع بندی

اگر با کلمه ای مواجه شدید که نمی دانید به دنبال سرنخ بگردید . همانطور که روی مهارت های شنیداری و ریدینگ تافل خود کار می‌کنید ، استفاده از متن را برای درک لغات جدید واژگان تمرین کنید. چه کلماتی در اطراف کلمه ای که معنی آن را نمی دانید می‌تواند به شما در حدس زدن معنی آن کمک کند؟
 به خاطر داشته باشید که این یک راهنمای کلی است و نکات بالا ممکن است به شما کمک کند نمره ریدینگ تافل خود را در مدت زمان کوتاه تری افزایش دهید.
تمرین ریدینگ تافل با نرم افزار شبیه ساز آکادمی آنلاین زبان شایسته را نیز فراموش نکنید. ما تمامی سوالات تی پی او های تافل از نسخه ۱ تا ۷۴ را برای شما در نرم افزار قرار دادیم که می‌توانید شبیه به ازمون تافل واقعی در آنها شرکت کنید. همچنین ترجمه تمامی ریدینگ‌ها در اختیار شما قرار گرفته و لغات پرکاربرد آزمون تافل نیز در آن بولد شده است تا کار شما را راحت تر کند.
برای ثبت نام و عضویت در اپلیکیشن ما کلیک کنید.


نظرات کاربران

هنوز نظری درج نشده است!